Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Wywiad - numer alarmowy 112 (piosenka)

Wywiad - numer alarmowy 112 (piosenka)

 
Spis treści
Wywiad - numer alarmowy 112 (piosenka)
Tekst Piosenki
Wszystkie strony

numer alarmowy 112 piosenkaWywiad dotyczący piosenki "Alarmowy 112"

Z asp. sztab. Dariuszem Gieroniem rzecznikiem KP PSP Włoszczowa rozmawiał Artur Lipowicz

  • Skąd pomysł napisania piosenki promującej numer alarmowym 112?

Inspiracją do napisania piosenki promującej numer alarmowy 112 były ostatnie przypadki z Polski, kiedy to małe dzieci dzwoniąc pod 112 ratowały życie swoich najbliższych.

Piosenka ?Alarmowy 112? ma jeszcze bardziej rozpropagować ten numer wśród najmłodszych. Chcemy, aby każde dziecko w Polsce znało numer alarmowy i potrafiło w razie potrzeby z niego skorzystać.

  • Kim są autorzy słów i muzyki?

Słowa piosenki napisał Komendant Powiatowy PSP we Włoszczowej młodszy brygadier Mirosław Heliasz, zaś muzykę skomponował skrzypek Michał Jelonek, członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych.

  • Kto spowodował, iż piosenka została nagrana w profesjonalnym studiu?

To, że piosenka nagrana została w profesjonalnym studio to zasługa kierownictwa Radia Kielce, któremu od razu spodobało się nasze przedsięwzięcie. Do nagrania piosenki zaprosiliśmy chór z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 oraz włoszczowski zespół ?F-Bend?.

  • Czy coś dalej jako strażacy chcecie robić z tą piosenką, - czy myśleliście np. o nagraniu klipu wideo do piosenki?

Naszą piosenkę promuje Radio Kielce, ale nie ukrywam, że myślimy o nagraniu klipu video. Aktualnie szukamy ewentualnych sponsorów.

  • Wiem, że w ramach premiery piosenki zorganizowaliście 11.02 turniej "112 - Alarm Team", czy coś więcej mógłby Pan o tym turnieju powiedzieć. Kto startował, jakie konkurencje, kto wygrał?

Głównym punktem imprezy jaką wspólnie z Zespołem Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie zorganizowaliśmy 11 lutego br. była premiera piosenki ?Alarmowy 112?. Obok premiery piosenki na program imprezy złożyły się także zajęcia edukacyjno-rozrywkowe, a wśród nich Turniej Grup Ratowniczych ?112 Alarm Team? składający się z trzech konkurencji, w którym gimnazjaliści sprawdzili się w roli pracowników służb ratunkowych - lekarza, policjanta i strażaka.

W tegorocznej edycji Turnieju ?112 Alarm Team? udział wzięły  trzy drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie. Za rok zamierzamy go jednak zorganizować go na szczeblu wojewódzkim.

  • Organizujemy jako redakcja portalu znamibezpiecznie.pl kampanię promocyjną numeru 112, czy chcielibyście się włączyć w tą inicjatyw?

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju inicjatywy mające na celu promocję numeru 112. Zależy nam bowiem na tym, aby każdy wiedział, że w sytuacji zagrożenia życia ma zadzwonić pod numer alarmowy 112, a tam na pewno uzyska pomoc.

Życzymy wielu sukcesów w planach związanych z piosenką ?Alarmowy 112? i mamy nadzieje, iż wspólnie uda nam się spowodować znajomość numeru 112 w 99% polskiego społeczeństwa.

Z asp. sztab. Dariuszem Gieroniem rzecznikiem KP PSP Włoszczowa rozmawiał Artur Lipowicz
 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Naukowcy z USA stwierdzili, że w mózgu osób cierpiących na bóle pleców, kurczą się obszary związane z odczuwaniem emocji i myśleniem. Nie uzyskali jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy bóle pleców są przyczyną, czy jedynie skutkiem zmian w mózgu.

Badania nad konsekwencjami bólów w plecach zapoczątkował dr Vania Apkarian z Northwestern University w Chicago. Do podjęcia badań w tej dziedzinie zainspirowały go wcześniejsze obserwacje osób z bólami pleców, u których stwierdzono zmiany w tzw. istocie szarej w mózgu, odpowiedzialnej za proces uczenia się i zapamiętywania.

Zdaniem Apkariana potwierdzenie, że to bóle pleców powodują zmniejszanie się w mózgu obszarów odpowiedzialnych za funkcje umysłowe może stanowić prawdziwy przełom w medycynie.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt