Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Wywiad - numer alarmowy 112 (piosenka)

Wywiad - numer alarmowy 112 (piosenka)

 
Spis treści
Wywiad - numer alarmowy 112 (piosenka)
Tekst Piosenki
Wszystkie strony

numer alarmowy 112 piosenkaWywiad dotyczący piosenki "Alarmowy 112"

Z asp. sztab. Dariuszem Gieroniem rzecznikiem KP PSP Włoszczowa rozmawiał Artur Lipowicz

  • Skąd pomysł napisania piosenki promującej numer alarmowym 112?

Inspiracją do napisania piosenki promującej numer alarmowy 112 były ostatnie przypadki z Polski, kiedy to małe dzieci dzwoniąc pod 112 ratowały życie swoich najbliższych.

Piosenka ?Alarmowy 112? ma jeszcze bardziej rozpropagować ten numer wśród najmłodszych. Chcemy, aby każde dziecko w Polsce znało numer alarmowy i potrafiło w razie potrzeby z niego skorzystać.

  • Kim są autorzy słów i muzyki?

Słowa piosenki napisał Komendant Powiatowy PSP we Włoszczowej młodszy brygadier Mirosław Heliasz, zaś muzykę skomponował skrzypek Michał Jelonek, członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych.

  • Kto spowodował, iż piosenka została nagrana w profesjonalnym studiu?

To, że piosenka nagrana została w profesjonalnym studio to zasługa kierownictwa Radia Kielce, któremu od razu spodobało się nasze przedsięwzięcie. Do nagrania piosenki zaprosiliśmy chór z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 oraz włoszczowski zespół ?F-Bend?.

  • Czy coś dalej jako strażacy chcecie robić z tą piosenką, - czy myśleliście np. o nagraniu klipu wideo do piosenki?

Naszą piosenkę promuje Radio Kielce, ale nie ukrywam, że myślimy o nagraniu klipu video. Aktualnie szukamy ewentualnych sponsorów.

  • Wiem, że w ramach premiery piosenki zorganizowaliście 11.02 turniej "112 - Alarm Team", czy coś więcej mógłby Pan o tym turnieju powiedzieć. Kto startował, jakie konkurencje, kto wygrał?

Głównym punktem imprezy jaką wspólnie z Zespołem Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie zorganizowaliśmy 11 lutego br. była premiera piosenki ?Alarmowy 112?. Obok premiery piosenki na program imprezy złożyły się także zajęcia edukacyjno-rozrywkowe, a wśród nich Turniej Grup Ratowniczych ?112 Alarm Team? składający się z trzech konkurencji, w którym gimnazjaliści sprawdzili się w roli pracowników służb ratunkowych - lekarza, policjanta i strażaka.

W tegorocznej edycji Turnieju ?112 Alarm Team? udział wzięły  trzy drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie. Za rok zamierzamy go jednak zorganizować go na szczeblu wojewódzkim.

  • Organizujemy jako redakcja portalu znamibezpiecznie.pl kampanię promocyjną numeru 112, czy chcielibyście się włączyć w tą inicjatyw?

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju inicjatywy mające na celu promocję numeru 112. Zależy nam bowiem na tym, aby każdy wiedział, że w sytuacji zagrożenia życia ma zadzwonić pod numer alarmowy 112, a tam na pewno uzyska pomoc.

Życzymy wielu sukcesów w planach związanych z piosenką ?Alarmowy 112? i mamy nadzieje, iż wspólnie uda nam się spowodować znajomość numeru 112 w 99% polskiego społeczeństwa.

Z asp. sztab. Dariuszem Gieroniem rzecznikiem KP PSP Włoszczowa rozmawiał Artur Lipowicz
 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Aspiryna przyjmowana w niewielkiej dawce zapobiega rakowi i zmniejsza ryzyko przerzutów - informuje pismo The Lancet". Trzy nowe badania po raz kolejny wskazują na przeciwnowotworowe działanie aspiryny. Wbrew wcześniejszym analizom, które wskazywały na ochronne działanie aspiryny dopiero po 10 latach jej przyjmowania, prof. Peter Rothwell z Oxford University (W. Brytania) wykazał, że taki efekt może wystąpić już po trzech lub pięciu latach. Tak wynika z analizy 51 badań obejmujących ponad 77 000 pacjentów. Co więcej, wydaje się, że aspiryna zapobiega przerzutom nowotworów.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt